DKK
DKK Mini
Cheap price but video is not impressive. Reliability has not been great either. Not a good deal.

5.0
Overall Score5.0/10
Price
$35
4K
Front Resolution
1920 x 1080p
CMOS
Front Sensor
Unknown
GPS
GPS
No
P
Parking Mode
Non-Buffered
WiFi
Wi-Fi
No
CH
Channels
Front, Rear
Strengths
- Mount can swivel 360°
- Includes 32GB MicroSD card
- Waterproof exterior rear camera
Weaknesses
- Poor video quality
- Battery instead of capacitor
- Limited support / no firmware updates
Scores
Performance
Day Video
4/10
Night Video
3/10
Reliability
3/10
Discreetness
8/10
Value
10/10
Support
2/10
Data Sheet
Technical Specs
Overview
| Spec | DKK Mini |
|---|---|
| Brand | DKK |
| Model | Mini |
| Channels | 2 |
| Channel Setup | Front, Rear |
| Form Factor | Hanging |
| Release Date | Jul 2022 |
| Country | China |
| Warranty | 12 months |
Video and Hardware
| Spec | DKK Mini |
|---|---|
| Processor | Unknown |
| Video Format | MOV |
| Compression | H.264 |
| Screen Size | 2.45" |
| Touchscreen | No |
| Mount | Suction and Adhesive |
| Power Supply | 5V |
| Battery Type | Battery – Unknown mAh |
Features
| Spec | DKK Mini |
|---|---|
| Parking Mode | Non-Buffered |
| Wi-Fi | No |
| GPS | No |
| Cloud Connectivity | No |
| Voice Commands | No |
Storage and Durability
| Spec | DKK Mini |
|---|---|
| SD Card Type | MicroSD |
| Max Card Size | 64GB |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Swivel | Yes |
| Error Notification | Screen |
No specs match that search.
Hardware Layout
Camera Units
Front Camera
| CMOS | Unknown |
|---|---|
| Max Resolution | 1920 x 1080p |
| FPS | 25 |
| Bitrate | 10.0 Mbps |
| Viewing Angle | 170° |
| Dimensions | 70x47x30 |
| HDR | No |
Rear Camera
| CMOS | Unknown |
|---|---|
| Max Resolution | 1280 x 720p |
| FPS | 25 |
| Bitrate | 8.0 Mbps |
| Viewing Angle | 170° |
| Dimensions | Unknown |
| HDR | No |
