Cpl filter for 70mai pro

Jacan

New Member
Joined
Nov 23, 2018
Messages
3
Reaction score
0
Country
United States
Has anyone find a good cpl filter on AliExpress or similar?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
I'm looking for one too. Just need the right size circular adapter to a 58mm lens filter and we're away.

(the filter here is for a GoPro to demonstrate)
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    3.9 KB · Views: 56
  • rBVaEVnSVHSAZRHnAABEh1EnOlE837.jpg
    rBVaEVnSVHSAZRHnAABEh1EnOlE837.jpg
    14.4 KB · Views: 74
I'm looking for one too. Just need the right size circular adapter to a 58mm lens filter and we're away.

(the filter here is for a GoPro to demonstrate)
I' haven't received my dash cam yet so I don't know the dimensions and thought they may be something compatible, as you mention we may need to go the adapter way, I'm going to start searching

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Yeah I'm waiting on GB to ship and suspect they pre-sold theirs on the assumption that the IndieGoGo campaign is starting to ship.

Having that rib around the lens means it just a matter of the right size and a single screw to hold it in place; we don't have to put a skeleton case around the whole lens unit.
 
Let us know if you guys found any solution for the damn reflections this camera is suffering from.
 
My dash cam hasn't arrived yet so no luck yet

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Witam wszystkich uczestników forum jestem tu świezo zarejestrowanym uczestnikiem z Polski.
jestem posiadaczem kamerki 70mai pro jezeli chodzi o filtr to po malutkiej przerobce pasuje od
rejestratora MIO Muvie 44828
 
Nice one muniek62, what conversion did you need to make for it to fit?
 
Kilka szczegółów.
Filtr nachodzi na obiektyw kamery z niewielkim luzem, dlatego należy zrobić coś, by ten pozostał na miejscu i nie zsunął się. Ja zastosowałem tzw. ABS, czyli taką elastyczną farbę (silikon, gumę?), która po wyschnięciu pozostaje miękka, po ugięciu (naciśnięciu) łatwo powraca do pierwotnego kształtu, i (co chyba najważniejsze) stawia opór, co uniemożliwia zsunięcie się filtra z obiektywu. Naniosłem cztery niewielkie kropelki na górną część gwintu filtra (widać jedną z nich na zdjęciu).
Musiałem też nieco zeszlifować filtr, aby szkło filtra przyszło możliwie najbliżej soczewki obiektywu i obudowa filtru nie zasłaniała widoku, co (bez wykonania tego zabiegu) powoduje powstanie niewielkiej (ale jednak) winiety, bo brzeg filtra opiera się na obudowie urządzenia.
Szlif wykonałem papierem ściernym nawiniętym na rurkę o średnicy takiej, jak obudowa kamery. Teraz pięknie jest spasowane.
Soczewka obiektywu (przynajmniej w moim egzemplarzu) nie wychodzi poza obrys obiektywu (różnica jest mikroskopijna) więc nie mam obaw, że szkło będzie dotykać soczewki i powodować uszkodzenia. Zresztą można i temu zaradzić oddzielając szkło od soczewki mikrokropelkami np. ABS-u, naniesionymi na szkło (na jego brzegach) wewnątrz obiektywu.
obiektywu. 4486544866
 
Where to buy the filter? Link?
 
Ok, thank you very much.
Unfortunately, I do not live in Poland.
The retailer doesn't use me much.
 
Kilka szczegółów.
Filtr nachodzi na obiektyw kamery z niewielkim luzem, dlatego należy zrobić coś, by ten pozostał na miejscu i nie zsunął się. Ja zastosowałem tzw. ABS, czyli taką elastyczną farbę (silikon, gumę?), która po wyschnięciu pozostaje miękka, po ugięciu (naciśnięciu) łatwo powraca do pierwotnego kształtu, i (co chyba najważniejsze) stawia opór, co uniemożliwia zsunięcie się filtra z obiektywu. Naniosłem cztery niewielkie kropelki na górną część gwintu filtra (widać jedną z nich na zdjęciu).
Musiałem też nieco zeszlifować filtr, aby szkło filtra przyszło możliwie najbliżej soczewki obiektywu i obudowa filtru nie zasłaniała widoku, co (bez wykonania tego zabiegu) powoduje powstanie niewielkiej (ale jednak) winiety, bo brzeg filtra opiera się na obudowie urządzenia.
Szlif wykonałem papierem ściernym nawiniętym na rurkę o średnicy takiej, jak obudowa kamery. Teraz pięknie jest spasowane.
Soczewka obiektywu (przynajmniej w moim egzemplarzu) nie wychodzi poza obrys obiektywu (różnica jest mikroskopijna) więc nie mam obaw, że szkło będzie dotykać soczewki i powodować uszkodzenia. Zresztą można i temu zaradzić oddzielając szkło od soczewki mikrokropelkami np. ABS-u, naniesionymi na szkło (na jego brzegach) wewnątrz obiektywu.
obiektywu. View attachment 44865View attachment 44866
Witaj kolego z Polski.
Jak wyglądają nagrania po zastosowaniu tego filtra? Jest znaczna poprawa?
 
https://www.x-kom.pl/p/212682-wideorejestrator-mio-filtr-polaryzacyjny-mivue.html Witaj.
Powiem tak spodziewałem się lepszych efektów ale: trzeba filtr ustawić on jest podzielony na połowe przednia połowa się kreci i trzeba kręcić aż bedzie jak najmniej odbić,
ja mam w innej kamerce filtr maruti jest on wiekszy i łatwiej jest go ustawić tak ze tam efekty są super. Podałem linka do komputronika to są groszowe sprawy tak ze warto sprubować.
 
This also works for 70Mai Pro? Any link from AliExpress?
 
This also works for 70Mai Pro? Any link from AliExpress?

Try this one.

Ue4ef3a3694514c83a04eea0d1ab149ect.jpg


U9bb135531b3942a2a8b3936c751703baY.jpg
 
I could put some video recorded with that filter. Thank you.
 
I have the MiVue CPL, butit cuts off the Edges in 4:3 full resolution. 16:9 works acceptable, but it still has a vignette effect.
I just ordered this CPL from aliexpress CPL Filter.

F-r-70mai-Dash-Cam-Pro-Plus-A500-A500S-gewidmet-CPL-polarisator-DVR-reflektierende-beseitigung-filter.jpg_Q90.jpg_.webp
 
Back
Top